Press "Enter" to skip to content

Wstęp do trzeciego wydania Kronik Bartoszewskiego

Szanowni Państwo,

w trzecim już wydaniu biuletynu „Kroniki Bartoszewskiego” zapraszamy do zapoznania się z galerią fotografii z otwarcia we Lwówku Śląskim powstałej w wyniku współpracy Muzeum Sopotu ze Stowarzyszeniem „Warto być przyzwoitym” wystawy poświęconej Władysławowi Bartoszewskiemu.

Premiera wystawy na Dolnym Śląsku wpisuje się w bliskie kontakty jej bohatera z regionem – od 2007 roku Władysław Bartoszewski był honorowym obywatelem Dolnego Śląska, uhonorowano go także obywatelstwem Wrocławia i Opola oraz tytułami doktora honoris causa uniwersytetów w obydwu miastach, miał też bliskie kontakty z Fundacją Krzyżowa czy miastem Görlitz-Zgorzelec, gdzie w 2002 roku otrzymał Nagrodę Mostu. W niniejszym numerze przypominamy także m.in. o ważnych rocznicach i ciekawych postaciach. W październiku mijają trzy lata od odejścia Zofii Bartoszewskiej, którą wspominamy w przedrukowanych fragmentach ostatniego wywiadu.

Publikujemy fragmenty ważnego przemówienia z okazji nadania Władysławowi Bartoszewskiemu prestiżowej Pokojowej Nagrody Księgarzy Niemieckich we Frankfurcie nad Menem w październiku 1986 roku i zamieszczamy wywiad ze Stanisławem Lemem, którego z Władysławem Bartoszewskim łączyła niezwykle barwna przyjaźń.

Marcin Barcz

 

Udostępnij

Artykuł dostępny w języku: polski

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Mission News Theme by Compete Themes.