Press "Enter" to skip to content

Wstęp do trzeciego wydania Kronik Bartoszewskiego

Szanowni Państwo,

w trzecim już wydaniu biuletynu „Kroniki Bartoszewskiego” zapraszamy do zapoznania się z galerią fotografii z otwarcia we Lwówku Śląskim powstałej w wyniku współpracy Muzeum Sopotu ze Stowarzyszeniem „Warto być przyzwoitym” wystawy poświęconej Władysławowi Bartoszewskiemu.

Premiera wystawy na Dolnym Śląsku wpisuje się w bliskie kontakty jej bohatera z regionem – od 2007 roku Władysław Bartoszewski był honorowym obywatelem Dolnego Śląska, uhonorowano go także obywatelstwem Wrocławia i Opola oraz tytułami doktora honoris causa uniwersytetów w obydwu miastach, miał też bliskie kontakty z Fundacją Krzyżowa czy miastem Görlitz-Zgorzelec, gdzie w 2002 roku otrzymał Nagrodę Mostu. W niniejszym numerze przypominamy także m.in. o ważnych rocznicach i ciekawych postaciach. W październiku mijają trzy lata od odejścia Zofii Bartoszewskiej, którą wspominamy w przedrukowanych fragmentach ostatniego wywiadu.

Publikujemy fragmenty ważnego przemówienia z okazji nadania Władysławowi Bartoszewskiemu prestiżowej Pokojowej Nagrody Księgarzy Niemieckich we Frankfurcie nad Menem w październiku 1986 roku i zamieszczamy wywiad ze Stanisławem Lemem, którego z Władysławem Bartoszewskim łączyła niezwykle barwna przyjaźń.

Marcin Barcz

 

Udostępnij

Be First to Comment

Zostaw komentarzCancel reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version